ÁjuvédačarjaDr. Govind Rajpoot PhD

Jsem původem z Indie a mám doktorát z oboru geologie. Znalost tradiční medicíny a Ajurvédy jsem získával od svého otce od velmi útlého věku. I později jsem následoval svou vášeň k holistickému léčení a stal jsem se žákem svých učitelů Mahant Data Saheb a Vaidhya Anant Ojha. Jejich učení dále zdokonalovalo mé znalosti, díky kterým jsem začal ovlivňovat životy lidí zmírněním jejich zdravotních obtíží a nabídnutím jim možnosti větší kontroly nad svým zdravím a spokojeností. from India and laced with doctorate degree in the field of Geology, I developed knowledge of traditional medicine and Ayueveda from my father at a very young age. Later to pursue my passion in holistic healing, I joined my teacher Mahant Data Saheb and Vaidhya Anant Ojha. Their teaching further sharpen my skills and empowered me to make an impact in others life by lowering the burden of disease and illness and giving them more control on their health and well being.

V roce 1998 jsme jménem instituce Dhanvantri založili tří letý studijní program Ajurvédy. Tato instituce rozšiřuje znalosti různých oborů Ajurvédy jako Sankhya Darshan, Moulik siddanta, Sharir kriya vigya, jóga a pranajáma, Dravya Guna, pančakarma, Data Snehan masáž, Pariksha, Nidan a čikitsa. Učíme naše studenty různé procedury včetně aplikace bylinných přípravků každému pacientovi na míru a léčebné masáže. Do dnešního dne jsme předali naše znalosti více než 800 studentům, kteří pracují na různých místech nejen České republiky a šíří tak dále bohaté dědictví Ajurvédy.

Se svými rozsáhlými zkušenostmi jsem rozvinul novou ajurvédskou masážní techniku Dáta Snéhan, která je akreditovanou technikou v České republice a učí se v soukromém vzdělávacím zařízení Stanislava Flandery. Ve Snéhan masážích se ve skutečnosti skrývá celá pančakarma.

Abychom šířili vzdělávání a povědomí o Ajurvédě, organizujeme krátkodobé ajurvédské přátelské programy. Jde o různé kurzy, jako Ajurvédský kurz vaření, jóga, pranajáma, Ahar Vihar atd., které přispívají ke zlepšení kvality života. Tento program vedou studenti, kteří absolvovali tříletý diplomovaný kurz Ajurvédy, na bezmála 250 místech v České republice.

Ve prospěch společnosti jsem si dal za cíl přeložit starodávné ajurvédské spisy Čaraka Samhita a Šušrut Samhita do českého jazyka. Překlad je nyní k dispozici zdarma k online čtení. Tento projekt pomůže mladé generaci pochopit užitek levné medicíny, která je určena nejen k léčení fyzických nemocí, ale také k práci s myslí.

Aktivity

1. Ajurvédské centrum v Praze – Výuka teoretická a praktická (pančakarma) od roku 1998

více než 800 studentů absolvovalo tříletý diplomový kurz

http://www.ajur.cz

2. Ministerstvo školství vlády České republiky schválilo akreditaci pro Ajurvédskou masážní terapii DATA SNEHAN v roce 2001, která zahrnuje kompletní pančakarmu.

3. Založili jsme: Českou ajurvédskou vzdělávací a výzkumnou nadaci v roce 1996, s cílem sjednotit systém vzdělávání a výzkumu v České republice.

http://www.ayurvedaeurope.com

4. Výzkumná práce: Ajurvédská nemocnice s názvem „Ajurvédské Lázně Sedmihorky“ pracuje na propojení ajurvédských a alopatických metod v praxi např. EKG v pančkarmě spolu s kardiology. Budova nemocnice se nachází v lesích o rozloze přes 600 m2. K dispozici máme 10 lůžek a 8 místností sloužící ke konzultacím, diagnostice, laboratoř (pro mala parikša), snehan kriya, svedan kriya, vama a virečan, vstupní hala.

5. ONLINE ČTENÍ Čaraka Samhita, Šušhrut Samhita, Kashyapa samhita ve všech evropských jazycích
http://www.ayurveda-ashram.com

6.Společný program s Yoga and Ayurveda Open University, Tapovan Francie..

7. Ajurvédská světová mapa

http://www.ayurveda-ashram.com/map/

Vyznamenání

1. „Ayurvedacharya“ from Vaidhyamuni Pragjibhai M. Rathod 2003, Paris

2. „Ayurveda Vishwa Ratna“ from Kiran Vyas, 2012, Tapovan France


Publikace


V českém jazyce::

Dátá snéhan masáže , Ajurvéda a Jóga, Úvod do Ajurvédy, Ajurvéda a Pranajáma,

Ajurvéda Manovigyan, Sharir rachna a kriya vigyan, Nidan a Chikitsa 3 dílyparts, Tridóš,

Nadi parikša, Ajurvédská Pediatrie, Marma Vigyan, 16 oborů Ajurvédy, Ajurvédské paprsky I a II, Ayurvédská kuchařka, Dravya guna vigyan, Bhuta vidhya, Nic a všechno , Ajurvédské byliny, Bhagavad gita, Indické pohádky, Periodika - Ajurvédský Festival 2002, 2003, 2004


Ve francouzštině, němčině a češtině - Ajurvédské ilustrace


Naše produkty

Dovážíme více než 45 ajurvédských bylin k přípravě odvarů.

Máme RAS SHALA, kde vyrábíme Taila, Ghrata, Avaleha, Arista, Asava a několik Bhasmas


Osobní profil


Adresa: Bártlova 27/47, Praha 9, 193 00, Česká republika
Email: g108@seznam.cz
web: http://www.ajur.cz
mob: +420 776 770 775

Address: Bartlova 27/47, Prague 9, 193 00, Czech Republic

Email: g108@seznam.cz

web: http://www.ajur.cz

mob: +420 108 1019